FIA projedná s jezdci a týmy dopady nových pravidel

Ve středu večer se sejdou jezdci a technici s představiteli FIA, aby projednali nová pravidla, především pak obavy z nebezpečnosti nastavitelných zadních křídel.
FIA projedná s jezdci a týmy dopady nových pravidel

Předsezónní přípravy se chýlí ke konci, v sobotu skončí poslední testy v Barceloně. Zkušeností s novinkami letošní sezóny mají tedy všechny strany dost, a proto se FIA dnes sejde v Montmelu s jezdci a technickými zástupci týmů, aby vystavila průběžnou bilanci.

Podle Autosportu budou jedním z témat diskuze nastavitelná zadní křídla, protože někteří jezdci mají obavy, že by ve spolupráci s KERS mohla způsobovat velké rozdíly v rychlostech vozů, a tím i vyvolat nebezpečné situace, které by mohly vyústit v kolize, jako byla ta Marka Webbera a Heikkiho Kovalainena loni ve Valencii.

FIA mezitím v testech vyzkoušela software, který bude řídit používání zadních křídel. Zatímco v trénincích a kvalifikacích žádná omezení nejsou, v závodech budou jezdci moci aktivovat zadní křídlo, a navýšit tak maximální rychlost vozu, až od třetího kola a pouze v případě, že ztráta na soupeře bude menší než jedna sekunda. Při splnění těchto podmínek software umožní aktivaci křídla na vybrané rovince 600 metrů před zatáčkou. FIA si vyhradila právo tyto parametry podle potřeby upravit.

Diskuze (3) Další článek: Druhým jezdcem HRT se stal Vitantonio Liuzzi
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10