FIA prodloužila lhůtu Bahrajnu do června

Rozhodnutí o osudu letošní Grand Prix Bahrajnu bylo odloženo, bahrajnská federace motorsportu dostala čas do začátku června.
FIA prodloužila lhůtu Bahrajnu do června

Když byla letošní GP Bahrajnu odvolána z původního březnového termínu kvůli nepokojům, oznámila FIA, že dává Bahrajncům čas do konce dubna, aby oznámili, jestli závod uspořádají později v letošní sezóně.

O víkendu tato lhůta vypršela, ale FIA dala Bahrajnu více času. Jestli bude možné závod uskutečnit v náhradním termínu, mají Bahrajnci oznámit nejpozději 3. června, což je datum příštího jednání Světové rady motorsportu, jež se uskuteční v Barceloně.

"Toto rozhodnutí bylo přijato po konzultacích s příslušnými bahrajnskými orgány a mezinárodním promotérem Formula One Managementem," dodala FIA. Bernie Ecclestone tak znovu prosadil svůj postoj, protože to byl on, kdo přišel s nápadem lhůtu Bahrajnu prodloužit. Přitom šéf formule 1 čelí apelům ze strany bahrajnských aktivistů, aby závod nepovolil, dokud nebudou v království respektována lidská práva.

Další článek: DC dnes: Otec, komentátor, reprezentant charity a příležitostný závodník

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10