FIA: Přítlačná křídla Ferrari a Red Bullu jsou v pořádku

Nová kauza s ohebnou aerodynamikou formuli 1 zřejmě nehrozí. I když se některým soupeřům nelíbilo chování předních přítlačných křídel Ferrari a Red Bullu, podle Mezinárodní automobilové federace je vše podle pravidel.

Diskuze rozpoutala série fotek, které měly dokazovat, že se dokážou části předních křídel vozů F10 a RB6 ohnout směrem k zemi, což by umožňovalo dosažení vyšších rychlostí v zatáčkách díky lepšímu přítlaku.

FIA zkoumala vozy obou týmu po celý závodní víkend v Hockenheimu a dospěla k závěru, že jejich přední křídla odpovídají pravidlům. Podle představitelů Ferrari a Red Bullu byly zmíněné fotografie pořízeny z různých úhlů a při jiném zatížení vozů palivem, proto mohl vzniknout dojem, že jsou přední křídla blíž k povrchu trati.

V každém případě kontroly a měření, které provedli techničtí pracovníci FIA během Grand Prix víkendu, neprokázala žádné nepovolené vlastnosti předních přítlačných křídel ani jiných dílů, a proto všechny vozy prošly i pozávodní kontrolou.

Další článek: Úmrtnost mezi novými týmy byla na Hockenheimringu vysoká

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10