FIA připravuje závodní série pro elektrické vozy

Na žádost Evropské unie připravuje Mezinárodní automobilová federace několik závodních sérií, kterých se budou účastnit vozy bez spalovacích motorů.
FIA připravuje závodní série pro elektrické vozy

"Co nejdříve chceme mít nové kategorie s novou energií," řekl prezident FIA Jean Todt pro Financial Times. "Chceme je mít po celém světě."

FIA spolupracuje s EU na organizaci tří hlavních sérií, v kterých budou závodit elektrická auta, elektrické motokáry a elektrické monoposty. První závody by se mohly uskutečnit v roce 2013.

"Jednou z priorit mého mandátu je začít konečnou přeměnu evropského automobilového průmyslu," uvedl Todt. Propagovat nové elektrické závodní série chce ve spolupráci se současnými účastníky motorsportu, včetně formule 1. I když ví, že to nebude snadné.

"Závodní komunita se zajímá jen o to, jak zlepšit výkon, protože chtějí vyhrávat," pokračoval. "Když hovoříte s vedením automobilek, mají velký zájem implementovat tyto technologie, které nejsou tak jednoznačné pro sportovní komunitu, protože vyžadují vývoj a stojí peníze, přičemž nezlepšují výkon. Já to chápu."

Další článek: Tým Lotus s formulí 1 v ulicích Putrajaye