FIA pozvala Pirelli na zasedání Sportovní pracovní skupiny

Reakce Mezinárodní automobilové federace na aktuální problémy s náhlými defekty pneumatik na sebe nenechala dlouho čekat. Celá záležitost se bude řešit již nadcházející středu na Nürburgringu.
FIA pozvala Pirelli na zasedání Sportovní pracovní skupiny

Podle Autosportu se ještě dnes večer sešel na okruhu v Silverstonu prezident FIA Jean Todt se šéfem Pirelli Paulem Hemberym, závodním manažerem Mariem Isolou a ředitelem závodů Charliem Whitingem, aby společně prodiskutovali, co se vlastně v nedělním závodě přihodilo a jak budou Italové postupovat dál. Následně Todt usoudil, že by bylo vhodné, aby se Pirelli zúčastnilo dlouho plánovaného zasedání Sportovní pracovní skupiny, které se uskuteční tuto středu.

V této chvíli je již zřejmě příliš pozdě na to, aby mohli Italové podniknout takové kroky, jež by měly vliv hned na nadcházející Velkou cenu Německa, která je na programu již příští týden. Prezident FIA si nicméně od středečního jednání slibuje to, že učiněná rozhodnutí zabrání opakování se stejného problému ve zbylých závodech sezony.     

“Měl jsem schůzku se zástupci Pirelli, kteří budou pochopitelně všechny potíže, jež se vyskytly v uplynulých dnech, vyšetřovat,“ prozradil Jean Todt francouzské televizi CANAL+.

“Ve středu přijdou se svými návrhy na důležitý meeting, kde budou všechny týmy. Tahle (záležitost) bude součástí agendy. Ve chvíli, kdy se tu objeví bezpečnostní problémy, musíme učinit správná rozhodnutí - a nejen emocionálně odpovědět.“

“Musíme ty věci zanalyzovat a poté se musejí sejít dohromady experti. To nám umožní učinit konečné rozhodnutí,“ dodal prezident FIA.     

 

Další článek: Pirelli zatím neví, co je příčinou dnešních potíží

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10