FIA potvrdila, že na trať vyslala hasičský vůz, očekávala ale výjezd odjinud

Ředitelství závodu vyslalo k Webberově hořícímu vozu hasičský vůz, ale očekávalo, že na trať vyjede vůz ze třetí zatáčky, nikoliv z první. Jezdci byli varováni bílou vlajkou, proto FIA v této věci neplánuje žádné sankce.
FIA potvrdila, že na trať vyslala hasičský vůz, očekávala ale výjezd odjinud

FIA potvrdila, že právě ona vyslala k hořícímu monopostu Marka Webbera hasičský vůz, ale nečekala, že vyjede na trať těsně před vedoucími jezdci závodu. V té době ještě nebyl na trati safety car a jezdci byli informováni pouze bílou vlajkou upozorňující na pomalu se pohybující vůz na trati. Nebezpečně vypadající situaci naštěstí všichni zvládli.

Vedení F1 počká na zprávu od organizátorů týkající se bezpečnostních opatření, poté se rozhodne o dalších krocích. Ředitel závodu Charlie Whiting očekával, že k incidentu vyjede vůz připravený ve třetí zatáčce, místo něj se ale na trati objevil vůz z první zatáčky.

"Nebylo moc jasné, jestli už je na trati safety car, ale potom se mi rozsvítila kontrolka safety caru. A pochopitelně jsem si všiml, že na trati bylo i jiné auto," vzpomínal vítěz závodu Sebastian Vettel, který závod v inkriminovaném okamžiku vedl a nečekanou záležitost musel řešit jako první.

Podle komisařů je třeba do budoucna podobné procedury vyjasnit. Vzhledem k tomu, že maršálové v souladu s pravidly mávali bílými vlajkami, FIA neplánuje provádět žádné sankce, přesto si počká na detailní zprávu od organizátorů. Na základě ní rozhodne, jestli je třeba do budoucna přijímat přísnější bezpečnostní opatření.

Podle šéfa Red Bullu Christiana Hornera se dá mluvit o štěstí, že hasičský vůz se objevil na dlouhé rovince. Pokud by vyjel v zatáčce, mohla být situace nebezpečnější. "Nebylo to zrovna skvělé, ale naštěstí se to stalo v části tratě, kde jezdci měli čas reagovat. Sebastian byl první a na tak dlouhé rovince byl dostatečně včas varován, ale kdyby vůz nebyl vidět, bylo by to trochu dramatičtější," upozornil.

Další článek: Požár Webberova vozu způsobil olej vytékající na horké výfuky

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10