FIA potvrdila zákaz foukání difuzorů

Na čtvrtečním jednání Mezinárodní automobilové federace s týmy byl potvrzen zákaz foukaných difuzorů v příští sezóně a omezené foukání v letošní sezóně.
FIA potvrdila zákaz foukání difuzorů

FIA chtěla zavést změny do pravidel o motorech, které omezí foukání difuzorů, když jezdec nepřidává plyn, už před Grand Prix Španělska, ale nakonec týmům nechala čas na přizpůsobení svých vozů až do Grand Prix Velké Británie.

Již od příštího závodu v Silverstonu bude foukání difuzoru mimo akceleraci omezeno na 10 procent plného plynu. FIA také potvrdila, že od příští sezóny budou foukané difuzory zakázané úplně, výfukové plyny do nich tedy nebude možné foukat nikdy, ani když jezdec šlape na plynový pedál.

Došlo ale k jedné změně, zatímco v původním návrhu chtěla FIA absolutně zamezit foukání difuzorů v roce 2012 tím, že by se koncovky výfuků musely nacházet 330 mm za osou zadních kol, dohoda nakonec počítá s výfuky nasměrovanými nahoru. Takové byly ve formuli 1 k vidění ještě před několika málo lety.

A na koho budou mít tyto změny největší dopady? Vzhledem k řešení výfukových systémů nejvíce ztratí zřejmě týmy Renault a Mercedes. McLaren ale doufá, že by mohl také výrazně ztratit Red Bull v kvalifikacích. Podle Martina Whitmarshe by se McLaren mohl mistrům světa v sobotu odpoledne přiblížit až o půl sekundy.

Další článek: Velmi tvrdě pracuji na svém návratu, vzkázal Kubica fanouškům

19:27 | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
19:04 | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
14:16 | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
9:25 | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen