FIA potvrdila vůli zkrášlit nosy vozů v příští sezóně

Ani čas nezměnil většinový názor, že jsou letošní vozy nevzhledné kvůli hrbatým nosům, proto je velmi pravděpodobné, že pravidla doznají příští rok změny z estetických důvodů.
FIA potvrdila vůli zkrášlit nosy vozů v příští sezóně

Na startovním roštu jsou jen dva vozy, které nemají schod na nose, a to McLaren MP4-27 a Marussia MR01. Ostatní ho mají a nevypadá dobře. I když se to může zdát jako banalita, týmy v zákulisí přiznávají, že je kvůli divákům a sponzorům třeba dbát i na vzhled.

"Určitě o tom budeme diskutovat," cituje technického delegáta FIA Charlieho Whitinga Autosport. "V roce 2014 budou úplně jiná pravidla a nosy budou mnohem, mnohem nižší, takže tento problém v roce 2014 asi zmizí. Ale tuto otázku určitě nastolím (pro rok 2013) v rámci Technické pracovní skupiny, až se příště sejdeme. Všichni by chtěli něco hezčího."

Podle Whitinga si loni, když se psala letošní pravidla, jen málokdo uvědomoval, jaké dopady budou na vzhled vozů mít. "V tu dobu myslím nikdo nevěděl, kromě několika málo designérů, jak by mohla auta vypadat. Bylo řečeno, že by tam mohl vzniknout schod, ale nezdálo se nám to důležité, takže jsme se kvůli tomu nevzrušovali. Doufejme, že to dokážeme vyřešit, ale až to uděláme, všichni už na to budou stejně zvyklí."

Další článek: První závodní víkend zahájil nejlepším časem Button