FIA potvrdila vítězství ve sporu s uchazečem o místo ve formuli 1

MSC musí federaci zaplatit náklady na soudní řízení.
Mezinárodní automobilová federace dnes oficiálně potvrdila, že soud rozhodl v její prospěch ve sporu o regulérnost výběrového řízení na nové týmy pro rok 2010.

"Tribunal de Grande Instance v Paříži podpořil výběrové řízení FIA na nové týmy šampionátu FIA formule 1 2010 a odmítl žalobu podanou britskou společností MSC, jedním z neúspěšných kandidátů. Soud odmítl všechny body žaloby MSC a nařídil společnosti zaplatit náklady na právní zastoupení FIA," uvedla federace ve svém prohlášení.

MSC podala žalobu na FIA za svůj tým N.Technology, který svojí kandidaturu na místo na startovním roštu stáhl s odůvodněním, že měl být nucen uzavřít smlouvu na motory s Cosworthem. Tato nepsaná podmínka byla hlavním důvodem žaloby.

"MSC byla jednou z 15 organizací, které podaly žádost o účast v šampionátu 2010. Součástí výběrového řízení FIA byl důsledný prověřovací proces všech žádostí s asistencí finančních auditorů z Deloitte & Touche a dalších technických expertů," dodala FIA.
Další článek: Kobajaši je spojován s Renaultem

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.