FIA potvrdila dva úseky DRS pro závod v Austrálii

Po zkušenostech z loňského roku přidala Mezinárodní automobilová federace druhý úsek pro aktivaci zadního křídla na melbournském okruhu v Albert Parku.
FIA potvrdila dva úseky DRS pro závod v Austrálii

Loni FIA umožnila jezdcům sklopit zadní křídlo, a navýšit tak maximální rychlost vozu, hned za poslední zatáčkou (první zelená čára). Ale jak se v závodě ukázalo, jelikož je cílová rovinka v Melbourne relativně krátká, DRS k předjíždění moc nepomáhalo.

Pro letošní rok proto FIA přidala druhou zónu hned za úvodní šikanu, mezi druhou a třetí zatáčku (druhá zelená čára). Oba úseky DRS budou mít společné detekční místo 13 metrů před 14. zatáčkou (žlutá čára), ve kterém časomíra hlídá, jestli je rozdíl mezi dvěma vozy menší než jedna sekunda, protože pouze v takovém případě může druhý jezdec v pořadí křídlo použít.

Připomeňme, že DRS smějí jezdci používat během závodního víkendu kdykoliv, výše uvedená omezení platí pouze pro závod. Federace avizovala již loni, že po analýze prvních zkušeností aplikuje při vymezování podmínek pro použití DRS změny.

Další článek: Petrov: Jestli jsem platící pilot, tak Alonso také

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10