FIA podepsala novou Concordskou dohodu

Těsně před zasedáním Světové rady motorsportu FIA oznámila, že se s Berniem Ecclestonem dohodla na nové Concordské dohodě.
FIA podepsala novou Concordskou dohodu

Mezinárodní automobilová federace potvrdila, že jí nová dohoda přinese více peněz. Concordská dohoda řeší kromě financí také vedení formule 1, což se projeví vznikem nových orgánů, jako je Strategická skupina.

"Na tuto dohodu můžeme být hrdí, etabluje efektivnější rámec pro řízení šampionátu FIA formule 1," řekl prezident federace Jean Todt.

Teď musí Concordskou dohodu, jejíž text je neveřejný, podepsat ještě všechny týmy. Pak bude s definitivní platností všem jasno, kolik peněz bude kdo dostávat z formule 1 po dobu platnosti smlouvy v letech 2013 až 2020.

Další článek: Stewardi Webbera trestat nechtěli, dokud neviděli záběry z nasedání

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.