FIA plánuje vrátit letos do ulic Macaa monoposty formule 3

Světová rada motorsportu Mezinárodní automobilové federace (FIA) představila předběžné plány vrátit se na konci letošního roku s monoposty formule 3 na městský okruh Guia v Macau.
Foto: FIA F3
FIA plánuje vrátit letos do ulic Macaa monoposty formule 3 | Foto: FIA F3

Formule 3 závodí v Velké ceně Macaa od 80. let. Za tu dobu si získala pozici prestižního jednorázového podniku na konci sezóny, ve kterém své síly měří mladí talentovaní závodníci. Od roku 2016 pak dostala označení Světový pohár formule 3, který zastřešuje FIA.

Až do roku 2018 v GP Macaa závodily monoposty Dallara F317, stejné jako v evropské formuli 3. Od vzniku nového šampionátu FIA formule 3 v roce 2019 se ale i v Macau závodí s novými vozy Dallara F3/19.

Kvůli pandemii koronaviru a s ním spojeným cestovním omezením se loňského ročníku závodu v Macau nemohli zúčastnit jezdci z Evropy. Velká cena Macaa se uskutečnila jako závěrečný podnik šampionátu čínské formule 4, ale jen za účasti pilotů z Macaa, Číny a Hongkongu.

FIA však doufá, že i přes přetrvávající pandemii bude možné na konci letošního roku na městském okruhu Guia znovu závodit s monoposty formule 3.

„Světový pohár FIA formule 3 byl potvrzen v Mezinárodním sportovním kalendáři a je v Macau (na základě smlouvy s promotérem) naplánován na 21. listopadu 2021,“ stojí v prohlášení FIA.

Šampionát FIA formule 3 letos čítá sedm podniků, poprvé přitom zavítá také do Severní Ameriky, když sezónu zakončí podnik v rámci Velké ceny USA formule 1 na Okruhu Amerik v Austinu.

Další článek: Rychle se na mě zapomene a je to tak v pořádku, říká Vettel