FIA: Pirelli mělo testy nabídnout všem týmům

Využití letošního vozu pro testování pneumatik před časem Mezinárodní automobilová federace podmínila několika omezeními, která v případě Mercedesu nebyla dodržena.
FIA: Pirelli mělo testy nabídnout všem týmům

Mercedes se bránil tím, že k testování s novým vozem od FIA dostal zelenou. Federace ovšem tvrdí něco trochu jiného. Je pravdou, že Pirelli může v případě potřeby testů s kterýmkoliv týmem najet 1000 kilometrů. FIA však podle všeho dala Pirelli a Mercedesu najevo, že takové jízdy jsou možné, ale v případě, že s vozy bude operovat přímo Pirelli a že stejnou příležitost jako Mercedes dostanou i ostatní stáje.

Pirelli a Mercedes prý pak už FIA o testech neinfomovaly. Mercedes na svou obranu přišel s tvrzením, že Pirelli skutečně požádalo i další týmy o pomoc, nicméně ochotu údajně projevil pouze tým z Brackley.

"Pirelli se ptalo týmů na to, zda by nebyly ochotny pomoci s věcmi pro příští rok. Nedostalo se mu podpory. O tisícikilometrových jízdách mezi týmy a Pirelli probíhá čilá komunikace. V Bahrajnu jsme měli problém s Lewisovými pneumatikami, a tak nás to velmi zajímalo. Pokusili jsme pomoci. Vypadá to, že nikdo jiný něco takového provést nechtěl," řekl šéf Mercedesu Ross Brawn.

Případ Mercedesu by mohl být řešen až u Mezinárodního tribunálu FIA. Stewardi, kteří v Monaku šetřili stížnosti ze strany Red Bullu a Ferrari, připravují pro FIA dopis s dalšími informacemi. Výsledky Velké ceny Monaka by měly být konečné, ovšem vyloučeny nejsou postihy do budoucna.  

Další článek: Lauda hájí svého svěřence - nechte Lewise a jeho pejska na pokoji!

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon