FIA otevřela výběrové řízení zájemcům o vstup do formule v roce 2011

Po selhání USF1 vzniklo na startovním roštu jedno volné místo, které chce FIA příští rok zaplnit. Oficiálně proto vyhlásila výběrové řízení.

Jeho účelem bude identifikovat několik vhodných kandidátů pro případ, že by se míst uvolnilo víc. Proto federace jednomu zájemci přidělí místo na roštu a v záloze ponechá další týmy.

"Toto výběrové řízení bude otevřené všem kandidátům schopným účasti v šampionátu v letech 2011 a 2012. O výběru kandidátů rozhodnou celkové dlouhodobé zájmy šampionátu," zdůraznila FIA.

Zájemci musí podat své žádosti do 15. dubna spolu s poplatkem 1000 eur. Stejně jako loni provede FIA důkladné šetření, jehož cílem bude prověřit kandidáty a jejich schopnosti. Hodnotit bude zejména:

- technické schopnosti a zdroje týmu,
- schopnost týmu získat potřebné finanční prostředky,
- zkušenosti týmu a lidí,
- hodnoty, které kandidát přinese šampionátu jako celku.

Kandidáti, kteří splní základní kriteria, budou moci podat již plnohodnotné přihlášky do konce června. FIA pak mezi nimi vybere vítěze a záložníky v červenci tohoto roku.

Diskuze (62) Další článek: FIA schválila úpravy motoru Renault, ale netýkají se přímo výkonu
17:54 | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
11:02 | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.
19. září | Force India nasadí v Rusku do prvního tréninku Latifiho.
18. září | Výběr pneumatik pro GP Ruska.. odkaz