FIA otevře výběrové řízení na další tým

FIA otevře nové výběrové řízení, které by mohlo přivést nové týmy do formule 1.
FIA otevře výběrové řízení na další tým

V uplynulých letech vstoupilo do F1 několik nových týmů – z Virginu se stala Marussia, která zkrachovala a nyní se dostává zpět. V historii týmu je jeden bodový úspěch a to z loňské GP Monaka. Caterham zbankrotoval a vzpomenete si ještě na HRT?

Nyní klepou na dveře nové týmy. Haas, který vyrábí CNC stroje a spoluvlastní tým v sérii NASCAR, hodlá už příští rok vrátit americkou vlajku na startovní rošt. Objevovaly se také spekulace o rumunském týmu Forza Rossa.

Nyní hodlá FIA otevřít řízení, které by mohlo do formule 1 přivést další týmy.

„S ohledem na udržitelnost a úspěch šampionátu formule 1 otevřela FIA nové výběrové řízení, které identifikuje kandidátský tým pro účast v šampionátu od začátku sezóny 2016 nebo 2017,“ uvedla FIA.

Těžko říct, co chce FIA naznačit rokem 2016, protože normální tým by se do té doby rozhodně nestihl připravit, když uvážíme, že vývoj vozů pro příští rok už začal a jen příprava infrastruktury zabere měsíce.

Potenciální zájemci se mají přihlásit do konce června. FIA pak zhodnotí kandidáty podle jejich zázemí, zkušeností, finanční situace apod.

Foto: Getty Images  / Peter J Fox

Další článek: Mexiko prodalo vstupné za pár minut