FIA opět změnila názor, Renault ztratil výjimku pro svůj motor

Z foukání difuzorů se stává stejně nekonečný problém jako s letošní GP Bahrajnu. FIA zrušila úlevu, kterou včera poskytla Renaultu. AKTUALIZOVÁNO
FIA opět změnila názor, Renault ztratil výjimku pro svůj motor

Mezinárodní automobilová federace včera rozhodla, že týmy s motorem Renault můžou mít otevřený plyn na 50 procent, když jezdec sundá nohu z plynového pedálu, zatímco pro ostatní zůstává v platnosti limit 20 procent. Učinila tak ze dvou důvodů: Renault tvrdí, že tuto možnost potřebuje, aby zajistil spolehlivost agregátu, a podobnou výjimku udělila FIA Mercedesu, jemuž umožnila využívat z 50 procent zpožděné zapalování, podrobně jsme psali zde.

Dnes FIA ale otočila a výjimku Renaultu zrušila, zatímco výjimku Mercedesu ponechala. To se pochopitelně nelíbí týmům s motorem z Viry-Châtillon. "Jdu za Charliem (Whitingem - technickým delegátem FIA), abychom si o tom promluvili," uvedl šéf Red Bullu Racing Christian Horner pro Autosport.

Aktualizace
Automobilová federace odůvodnila své rozhodnutí tím, že jí týmy předkládají definitivní nastavení elektronických řídících jednotek svých vozů pro daný závodní víkend nejpozději ve čtvrtek v 10 hodin. Renault si svoji výjimku vyargumentoval až poté a může mít pravdu, ale pro závodní víkend v Británii nelze od čtvrtkového termínu sadu nastavení měnit. Mercedes získal výjimku už dřív, proto mu zůstala. To ovšem znamená, že pro příští závodní víkend může Renault svojí výjimku dostat zpět.

Další článek: Okruhy se obávají menší návštěvnosti po zavedení nových motorů

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen