FIA ohlídá, aby trojice týmů nezískala při lednovém testu výhodu

Pouze McLaren, Ferrari a Red Bull se zúčastní testu pneumatik do mokra na okruhu Paula Ricarda. Jak už to tak bývá, týmy se budou muset držet programu, který připraví Pirelli.
FIA ohlídá, aby trojice týmů nezískala při lednovém testu výhodu

Jezdit se bude s loňskými vozy, ale týmy by test mohly i tak využít k získání dat pro letošní rok. FIA nicméně slíbila zbývajícím týmům, které na test nepřijedou, že se postará o to, aby tři soupeři nezískali výhodu.

„Program jízd bude zcela definován Pirelli a odsouhlasen FIA, pozorovatelé FIA budou přítomni v garáži,“ uvádí Mezinárodní automobilová federace. Pozorovatelé FIA budou mít přístup k týmům a také k rádiové komunikaci.

Pirelli také potvrdilo, že půjde o specifikace vozů z roku 2015. „Nebude dovoleno žádné testování komponent ani žádné nastavování vozu.“

McLaren potvrdil, že pojede Vandoorne

Pirelli by preferovalo, kdyby vozy řídili závodní jezdci. McLaren už pro Motorsport.com potvrdil, že se testu zúčastnil Stoffel Vandoorne. Kdo bude řídit zbývající dvě auta, není zatím jasné.

Týmy, které nedorazí (respektive všechny týmy), samozřejmě dostanou podrobnou zprávu od Pirelli a to včetně časů a sektorových časů. 

Lednového testu Pirelli se zúčastní jen 3 týmy

Lednového testu Pirelli se zúčastní jen 3 týmy

Foto: Getty Images / Dan Istitene  

Další článek: Mezi nejbohatšími obyvateli Švýcarska jsou i osobnosti formule 1

27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00