FIA ohlídá, aby trojice týmů nezískala při lednovém testu výhodu

Pouze McLaren, Ferrari a Red Bull se zúčastní testu pneumatik do mokra na okruhu Paula Ricarda. Jak už to tak bývá, týmy se budou muset držet programu, který připraví Pirelli.
FIA ohlídá, aby trojice týmů nezískala při lednovém testu výhodu

Jezdit se bude s loňskými vozy, ale týmy by test mohly i tak využít k získání dat pro letošní rok. FIA nicméně slíbila zbývajícím týmům, které na test nepřijedou, že se postará o to, aby tři soupeři nezískali výhodu.

„Program jízd bude zcela definován Pirelli a odsouhlasen FIA, pozorovatelé FIA budou přítomni v garáži,“ uvádí Mezinárodní automobilová federace. Pozorovatelé FIA budou mít přístup k týmům a také k rádiové komunikaci.

Pirelli také potvrdilo, že půjde o specifikace vozů z roku 2015. „Nebude dovoleno žádné testování komponent ani žádné nastavování vozu.“

McLaren potvrdil, že pojede Vandoorne

Pirelli by preferovalo, kdyby vozy řídili závodní jezdci. McLaren už pro Motorsport.com potvrdil, že se testu zúčastnil Stoffel Vandoorne. Kdo bude řídit zbývající dvě auta, není zatím jasné.

Týmy, které nedorazí (respektive všechny týmy), samozřejmě dostanou podrobnou zprávu od Pirelli a to včetně časů a sektorových časů. 

Lednového testu Pirelli se zúčastní jen 3 týmy

Lednového testu Pirelli se zúčastní jen 3 týmy

Foto: Getty Images / Dan Istitene  

Další článek: Mezi nejbohatšími obyvateli Švýcarska jsou i osobnosti formule 1

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.