FIA odmítá, že by se šéf stewardů Donnelly snažil rozdělit týmy

FOTA se si stěžovala Maxi Mosleymu.
Mezinárodní automobilová federace popřela, že by měl stálý předseda stewardů Alan Donnelly za úkol rozdělit týmy FOTA. Reagovala tak na písemnou stížnost, kterou FOTA zaslala prezidentu FIA Maxi Mosleymu.

"FIA naprosto odmítá tvrzení FOTA uvedená v nedávné korespondenci," řekl krátce mluvčí federace.

Týmům vadilo chování Alana Donnellyho během Grand Prix Turecka, kde se měl snažit oslabit FOTA tím, že týmy mezi sebou rozhádá.

"Bylo zřejmé, že během turecké GP došlo k několika diskuzím mezi zmíněnou osobou (Donnellym) a několika představiteli týmů formule 1, které měly za cíl rozdělit týmy FOTA nepravdivým informováním o jejich pozicích," uvedla FOTA ve svém dopise pro Maxe Mosleyho.

"Tato situace vyvolává vážné pochybnosti o nezávislosti rozhodčích a exekutivních funkcí FIA, které musí být odděleny, aby byl systém vedení funkční. V rámci role FIA jako regulátora je nutné, aby předseda stewardů zůstal naprosto nestranný a my proto uctivě žádáme, aby došlo k oddělení těchto rolí."

Kromě funkce stálého předsedy stewardů na každé Grand Prix zastává Alan Donnely i funkci zástupce Maxe Mosleyho, když prezident FIA není přítomen.
Další článek: Stáhněte si nové číslo F1Magu s představením GP Velké Británie

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.