FIA objasnila pravidla ohledně fyzioterapeutů, ti nejsou členy týmu

FIA objasnila pravidla ohledně limitu zaměstnanců v jednotlivých týmech. Fyzioterapeuti se do tohoto omezení nepočítají, takže Force India teď může zaměstnat další dva lidi.
FIA objasnila pravidla ohledně fyzioterapeutů, ti nejsou členy týmu

Během závodního víkendu v Číně požádala Force India stewardy, aby vyjasnili situaci ohledně fyzioterapeutů, které některé stáje nezahrnují do nařízeného limitu šedesát zaměstnanců na tým. Indická stáj se sídlem v Silverstonu tak chtěla zjistit, jestli se zbytečně neokrádá, když fyzioterapeuty svých jezdců do tohoto počtu zahrnuje.

V Číně se tedy k jednomu stolu posadili stewardi, zástupci Force Indie, Red Bullu, Ferrari a Lotusu a celou situaci společně prodiskutovali. Nakonec se shodli na tom, že fyzioterapeuti nemají nic společného s pracemi na voze, takže do daného počtu zaměstnanců zahrnuti být nemusí. Pro Force Indii to tedy znamená získání možnosti zaměstnat dva nové členy týmu.

FIA ve svém oficiálním prohlášení přesně definovala, jaké úkony fyzioterapeuti smějí během závodních víkendů vykonávat tak, aby je zároveň nebylo nutné započítávat do limitu zaměstnanců. Jsou to: "Úkoly jako podávání nápojů jezdcům, připravování a zajišťování výbavy jezdce před závoděním, jakým jsou třeba ucpávky do uší, kukla, rukavice, helma, zařízení HANS, a asistence při jejich nasazování, když jezdec není ve voze." Zakázáno ovšem mají zaměstnanci tohoto typu například používání jakýchkoli nástrojů nebo technických dat, které nejsou přímo spojeny s vykonáváním práce fyzioterapeuta.

Další článek: Všichni piloti novějších týmů dojeli do cíle, nejrychlejší byl opět Bianchi

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00