FIA objasnila pravidla ohledně fyzioterapeutů, ti nejsou členy týmu

FIA objasnila pravidla ohledně limitu zaměstnanců v jednotlivých týmech. Fyzioterapeuti se do tohoto omezení nepočítají, takže Force India teď může zaměstnat další dva lidi.
FIA objasnila pravidla ohledně fyzioterapeutů, ti nejsou členy týmu

Během závodního víkendu v Číně požádala Force India stewardy, aby vyjasnili situaci ohledně fyzioterapeutů, které některé stáje nezahrnují do nařízeného limitu šedesát zaměstnanců na tým. Indická stáj se sídlem v Silverstonu tak chtěla zjistit, jestli se zbytečně neokrádá, když fyzioterapeuty svých jezdců do tohoto počtu zahrnuje.

V Číně se tedy k jednomu stolu posadili stewardi, zástupci Force Indie, Red Bullu, Ferrari a Lotusu a celou situaci společně prodiskutovali. Nakonec se shodli na tom, že fyzioterapeuti nemají nic společného s pracemi na voze, takže do daného počtu zaměstnanců zahrnuti být nemusí. Pro Force Indii to tedy znamená získání možnosti zaměstnat dva nové členy týmu.

FIA ve svém oficiálním prohlášení přesně definovala, jaké úkony fyzioterapeuti smějí během závodních víkendů vykonávat tak, aby je zároveň nebylo nutné započítávat do limitu zaměstnanců. Jsou to: "Úkoly jako podávání nápojů jezdcům, připravování a zajišťování výbavy jezdce před závoděním, jakým jsou třeba ucpávky do uší, kukla, rukavice, helma, zařízení HANS, a asistence při jejich nasazování, když jezdec není ve voze." Zakázáno ovšem mají zaměstnanci tohoto typu například používání jakýchkoli nástrojů nebo technických dat, které nejsou přímo spojeny s vykonáváním práce fyzioterapeuta.

Další článek: Všichni piloti novějších týmů dojeli do cíle, nejrychlejší byl opět Bianchi

13:33 | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00