FIA objasnila pravidla ohledně fyzioterapeutů, ti nejsou členy týmu

FIA objasnila pravidla ohledně limitu zaměstnanců v jednotlivých týmech. Fyzioterapeuti se do tohoto omezení nepočítají, takže Force India teď může zaměstnat další dva lidi.
FIA objasnila pravidla ohledně fyzioterapeutů, ti nejsou členy týmu

Během závodního víkendu v Číně požádala Force India stewardy, aby vyjasnili situaci ohledně fyzioterapeutů, které některé stáje nezahrnují do nařízeného limitu šedesát zaměstnanců na tým. Indická stáj se sídlem v Silverstonu tak chtěla zjistit, jestli se zbytečně neokrádá, když fyzioterapeuty svých jezdců do tohoto počtu zahrnuje.

V Číně se tedy k jednomu stolu posadili stewardi, zástupci Force Indie, Red Bullu, Ferrari a Lotusu a celou situaci společně prodiskutovali. Nakonec se shodli na tom, že fyzioterapeuti nemají nic společného s pracemi na voze, takže do daného počtu zaměstnanců zahrnuti být nemusí. Pro Force Indii to tedy znamená získání možnosti zaměstnat dva nové členy týmu.

FIA ve svém oficiálním prohlášení přesně definovala, jaké úkony fyzioterapeuti smějí během závodních víkendů vykonávat tak, aby je zároveň nebylo nutné započítávat do limitu zaměstnanců. Jsou to: "Úkoly jako podávání nápojů jezdcům, připravování a zajišťování výbavy jezdce před závoděním, jakým jsou třeba ucpávky do uší, kukla, rukavice, helma, zařízení HANS, a asistence při jejich nasazování, když jezdec není ve voze." Zakázáno ovšem mají zaměstnanci tohoto typu například používání jakýchkoli nástrojů nebo technických dat, které nejsou přímo spojeny s vykonáváním práce fyzioterapeuta.

Další článek: Všichni piloti novějších týmů dojeli do cíle, nejrychlejší byl opět Bianchi

23:03 | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
17:27 | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.
16:35 | Pérez předvolán před komisaře za incident s Magnsussenem ve druhém tréninku.
19. září | Matevos Isaakjan nahradí u českého týmu Charouz zraněného Correu. Rus jezdil dříve v GP3, formuli 3.5 a ve WEC.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10