FIA o prodloužení lhůty pro Bahrajn zatím nic neví

Mezinárodní automobilová federace stále očekává, že Bahrajn rozhodne do konce dubna o pořádání Grand Prix v náhradním termínu.
FIA o prodloužení lhůty pro Bahrajn zatím nic neví

Bernie Ecclestone prohlásil, že termín stanovený FIA nemusí být pro Bahrajn závazný. Podle šéfa formule 1 by stačilo, kdyby Bahrajnci oznámili své rozhodnutí o přeložení závodu někdy začátkem června.

"Co se nás týče, rozhodnutí musí stále padnout v neděli," reagoval mluvčí FIA pro Telegraph. "Jelikož je to o víkendu, rozhodnutí oznámíme možná v pondělí dopoledne, ale s panem Ecclestonem jsme o žádném prodloužení nehovořili. Rozhodnutí uděláme společně, FIA s Formula One Managementem a bahrajnskými představiteli."

Grand Prix Bahrajnu se měla jet v březnu jako první závod sezóny, ale kvůli nepokojům byla odvolána. Šejk Al Khalifa by rád závod uskutečnil v náhradním termínu na konci sezóny, ale situace v jeho království stále není klidná a lidé volají po reformách.

Další článek: Počet předjížděcích manévrů v závodech letos doposud jen rostl

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.