FIA nominovala do role lékaře F1 Iana Robertse

Mezinárodní automobilová federace oznámila, kdo se stane nástupcem Garyho Hartsteina v lékařském voze na okruzích Grand Prix.
FIA nominovala do role lékaře F1 Iana Robertse

FIA už loni oznámila, že Hartsteinovi neprodlouží smlouvu na letošní rok, ale až nyní určila jeho následovníka.

Stal se jím doktor Ian Roberts, který už sloužil během britské Grand Prix v Silverstonu, takže s formulí 1 má zkušenosti. FIA vysvětlila, že jeho hlavním úkolem bude dohlížet na práci lokálních lékařů na trati, zatímco záchranné práce bude z vedení závodu koordinovat profesor Jean-Charles Piette.

Ačkoliv Hartstein svůj konec ve formuli 1 nesl těžce, jeho nástupce se od něj dočkal chvály. "Gratuluji Ianeovi. Určitě by patřil na můj seznam. Je to opravdu dobrý doktor, šikovný vůdce, skvělý člověk. Hodně štěstí a užij si to," vzkázal svému britskému kolegovi.

Další článek: Kubica bude testovat v DTM

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.