FIA nechá fanoušky vybrat nejlepší moment motoristické sezóny

Na galavečeru FIA se letos objeví dvě nová ocenění, o jejichž vítězích rozhodnou fanoušci a novináři. V anketě zvolí nejlepší okamžik a osobnost roku.
FIA nechá fanoušky vybrat nejlepší moment motoristické sezóny

FIA zveřejní na svých facebookových stránkách anketu, ve které nechá hlasovat fanoušky. Ti budou vybírat z 12 nejlepších momentů letošní sezóny a vítězný okamžik bude vyhlášení na galavečeru 6. prosince.

Do ankety se zapojí i odborná veřejnost, protože někdo musí vybrat zmíněných 12 momentů, ze kterých si budou fanoušci vybírat.

Vybere je porota, ve které budou mimo jiné Emerson Fittipaldi, Rosario Alessi a Claude Miffon. Ta navrhne 12 momentů z různých závodních sérií, které se jezdí pod vlajkou FIA, včetně formule 1.

FIA vytvoří ještě jednu cenu pro osobnost roku, ale o té budou hlasovat jen novináři z permanentě akreditovaných médií v jednotlivých šampionátech.

Další článek: Vettel: Jako jezdci se s Webberem respektujeme, v osobní rovině je to horší

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna