FIA nebude vyšetřovat Red Bull RB6, alespoň zatím

Mezinárodní automobilová federace nemá v plánu prošetřovat monopost Red Bullu z hlediska možné automatické změny světlé výšky. Podezření na tuto funkci vyjádřily některé týmy v Melbourne.

Rivalům rakouské stáje se nepozdává, že je vůz RB6 posazený velmi nízko v kvalifikaci a škrtá o zem, ale zatížení dalších 150 kilogramů paliva na startu situaci problém nijak nezhorší, psali jsme zde.

Navzdory různým spekulacím ale FIA auto Red Bullu v Malajsii z tohoto hlediska zkoumat nebude, jednoduše proto, že po Grand Prix Austrálie nikdo nepodal protest, vše zůstalo jen u diskuzí, alespoň zatím.

Mercedes GP již před druhým závodem sezóny vyjádřil prostřednictvím Rosse Brawna názor, že by automobilová federace měla v této oblasti podat upřesňující výklad pravidel. Red Bull tento požadavek podpořil, protože chce prokázat, že nic nelegálního na voze nemá.

 

Další článek: Byl to jeden z mých nejlepších závodů, říká o Austrálii Hamilton

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.