FIA nebude tolerovat nedodržování limitů tratě

Jezdci si budou muset dát pozor na výjezdy mimo trať. FIA upozornila, že v Silverstonu bude zejména v jedné ze zatáček velmi přísná.
FIA nebude tolerovat nedodržování limitů tratě

Jezdci v trénincích velmi často opustili v zatáčce Copse trať všemi čtyřmi koly. Zatímco v tréninku to nikoho nezajímá, v kvalifikaci a v závodě bude FIA přísná.

Charlie Whiting rozeslal týmům dopis, ve kterém informoval, že FIA přijala přístup „nulové tolerance“ za nedodržení limitů tratě na výjezdu z 9. zatáčky. Pokud by jezdec v tomto místě opustil trať všemi čtyřmi koly, bude mu kvalifikační čas vymazán. Takové případy se už v minulosti staly.

V závodě bude FIA o něco benevolentnější, ale trest může být o to přísnější. Na stůl sportovních komisařů by se prohřešek dostal zřejmě pouze v případě, že by jezdec nedodržoval limity tratě opakovaně. Stewardi pak mohou sáhnout například k časovému trestu.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: Vyšel nový trailer k hře F1 2015

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.