FIA nebude mít svého komisaře pro formuli 1

Prezident FIA Jean Todt upustil od záměru nominovat v rámci federace zvláštního komisaře pro formuli 1. Ostatní závodní série ho ale mají.
FIA nebude mít svého komisaře pro formuli 1

Nominování komisařů pro každou závodní sérii bylo jedním z bodů volebního programu Jeana Todta, když se ucházel o funkci prezidenta FIA. Dodržel ho s výjimkou formule 1.

"Musím říct, že rád plním to, co jsem slíbil," cituje Todta Autosport. "Ale pro mě byla tato volba úplně novou zkušeností. Moji poradci mi řekli, že bych měl navrhnout komisaře pro vedení každého z šampionátů FIA. Jak asi víte, každý šampionát má v rámci FIA svoji komisi. Máme komisi F1, komisi WRC, komisi WTCC a komisi GT."

"A s výjimkou formule 1, kde je prezidentem komise držitel obchodních práv Bernie Ecclestone, máme v každém šampionátu komisaře. V tomto případě (F1) se domnívám, že by došlo ke zdvojení funkcí, kdybychom měli komisaře vedle prezidenta komise (Ecclestona). Proto jsem se tohoto nápadu na komisaře vzdal."

Práce Todta v čele FIA je v motorsportu vnímána pozitivně, i když Ecclestone občas za formuli 1 kritizuje nová pravidla, především pak čtyřválcové motory, které přijdou v roce 2013. Francouz plní to, co slíbil, a i když původně chtěl zůstat v čele federace jen jedno volební období, teď si jistý není.

"Právě mám za sebou 18 měsíců," spočítal. "Bylo to rychlé. Jak víte, mandát je na 48 měsíců, takže mám před sebou 30 měsíců. Můžu toho ještě hodně udělat, než se rozhodnu, jestli budu usilovat o znovuzvolení."

Další článek: Barrichello: Williams se musí hodně zlepšit, abych prodloužil smlouvu

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10