FIA nebude kolizi Rosberga a Hamiltona vyšetřovat

Mezinárodní automobilová federace se nebude zabývat soubojem a následnou kolizí Hamiltona a Rosberga.
FIA nebude kolizi Rosberga a Hamiltona vyšetřovat

Hamilton po závodě fakticky obvinil Rosberga, že do něj naboural záměrně nebo spíše, že záměrně kolizi nezabránil. Někteří v tu chvíli spekulovali, že by FIA mohla incident následně vyšetřovat, což se ale zdálo více než nepravděpodobné.

Emoční vyjádření jezdců zkrátka nejsou dostatečným vodítkem. To si myslí i bývalý jezdec a častý sportovní komisař Derek Warwick, který prohlásil, že je to záležitost vedení Mercedesu a ne FIA.

To, že se FIA nebude incidentem zabývat, potvrdil už i její mluvčí. „Jen nový prvek, který by se objevil po závěrečném schválení výsledků, by nás opravňoval otevřít vyšetřování. Komentáře, které se objevily po interním týmovém setkání a později je samotný tým popřel, nejsou takovým novým prvkem.“

Nikiho Laudy se novináři z Die Weltu zeptali, zda bude možné letos ještě nějak spor mezi Rosbergem a Hamiltonem urovnat a vše vrátit do rozumných kolejí. Lauda je skeptický. „Když si vzpomenu na to, jak se vyvíjelo setkání v neděli, tak o tom pochybuji. Ale to je přesně úkol vedení týmu. Vybudovat tento vztah znovu.“

Zatímco všichni rozebírají samotný incident a ukazují prstem na Rosberga, Ecclestonovi je to více méně jedno. Ze současné situace je nadšený. „To, co se stalo, vytvoří velký zájem. Je to velmi dobré pro sport,“ citují Ecclestoneho indické PTI. 

Diskuze (36) Další článek: Martin Whitmarsh oficiálně opustil McLaren
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00