FIA donutila Red Bull udělat další úpravu, aby RB8 vyhovoval pravidlům

Po odstranění děr v podlaze musel Red Bull Racing upravit další část vozu. FIA byla přesvědčená, že zneužívá střed kola pro aerodynamické účely.
FIA donutila Red Bull udělat další úpravu, aby RB8 vyhovoval pravidlům

Monopost RB8 měl ve středu kola sérii děr, které tým podle svého vyjádření používal pro chlazení brzd, více na této animaci, kterou Autosportu poskytl Giorgio Piola.

Ovšem FIA nabyla přesvědčení, že tyto díry slouží pro aerodynamické účely, a proto nařídila Red Bullu, aby je ucpal. Odvolala se při tom na článek 3.15 Technických pravidel, který zakazuje pohyblivé aerodynamické díly.

Stejně jako u děr, které musel odstranit z podlahy, Red Bull tuto změnu bagatelizoval a její dopady na výkonnost označil za zanedbatelné.

Další článek: Tréninky v Montrealu uzavřel nejlepším časem Vettel

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“