FIA dala Carmen Jordá funkci, čelí ostré kritice

Carmen Jordá byla FIA jmenována jako zástupkyně žen v motorsportu. Na sociálních sítích jsou za to federace i Španělka kritizováni.
FIA dala Carmen Jordá funkci, čelí ostré kritice

Novináři ale i některé jezdkyně kritizují FIA. Pustili se však i do samotné Carmen Jordá.

Carmen Jordá se dostala do F1, kde plnila roli vývojové jezdkyně Lotusu. Od chvíle, kdy tým převzal Renault, o ní není v této souvislosti příliš mnoho slyšet.

Jordá hodně cestuje, je velmi aktivní na sociálních sítích, ale v motorsportu už tak moc ne. Právě to vadí kritikům. Podle nich jsou v motorsportu jiné ženy, které toho dokázaly v oboru více – Tatiana Calderón, Susie Wolffová apod. 

Nejlepší fotografie Carmen Jordá

Nejlepší fotografie Carmen Jordá

Například Pippa Mann uvedla, že ji FIA neuvěřitelně zklamala, když jmenovala do funkce, která má reprezentovat ženy v motorsportu, někoho, kdo nemá významné výsledky. Mann nezapomněla dodat, že se zúčastnila Indy 500 a vyhrála závod Indy Lights.

Carmen Jordá chce F1 pro ženy. Jezdila by tam ale asi sama

Carmen Jordá chce F1 pro ženy. Jezdila by tam ale asi sama

„Jsem velmi ráda, že jsem byla jmenována do Komise FIA pro ženy v motorsportu,“ uvedla Carmen Jordá. „Budu mít příležitost reprezentovat a bojovat za ženy v motorsportu.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Formule E: Punta del Este se vrací do kalendáře, nahradí Sao Paulo

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“