FIA chystá upřesnění pravidel zacílené na nastavení motoru Red Bullu

Očekávání šéfa Red Bullu Racing Christiana Hornera, že si FIA posvítí na jeho počínání s mapami motoru, se velmi pravděpodobně naplní ještě tento týden.
FIA chystá upřesnění pravidel zacílené na nastavení motoru Red Bullu

FIA v Německu zjistila, že Red Bull začal používat jiné nastavení motoru, při kterém točivý moment neroste lineárně se sešlápnutím plynového pedálu. Technický delegát Jo Bauer měl za to, že tím dochází k porušení pravidel, ale stewardi jeho názor nepotvrdili.

Podle současného znění pravidel se totiž Red Bull proti ničemu neprovinil, i když dělá něco, co FIA nechce, aby týmy dělaly. V Milton Keynes a Viry-Châtillon prostě objevili mezeru v regulích a využili jí.

Podle Autosportu ale FIA rychle připravila upřesnění pravidel, které počínání Red Bullu s nastavením motoru zarazí. Stanoví přesně s přípustnou odchylkou (zřejmě 2 %), jaký průběh musí mít točivý moment ve vztahu k otáčkám motoru. A v platnost má vstoupit ještě před závodním víkendem v Maďarsku.

Pro Red Bull by to neměl být zásadní problém, protože by mu mělo stačit se vrátit k mapám motoru, které používal před Německem. Otázkou zůstává, kolik upraveným nastavením získal. Na jedné straně pomáhalo jezdcům s kontrolou prokluzu kol, na straně druhé zřejmě zvyšovalo množství výfukových plynů, které se pak dají využívat pro zvyšování přítlaku.

Další článek: Hodnocení Mercedesu v poločase: Úspěchy máme, ale ztrácíme půl sekundy

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen