FIA chystá upřesnění pravidel zacílené na nastavení motoru Red Bullu

Očekávání šéfa Red Bullu Racing Christiana Hornera, že si FIA posvítí na jeho počínání s mapami motoru, se velmi pravděpodobně naplní ještě tento týden.
FIA chystá upřesnění pravidel zacílené na nastavení motoru Red Bullu

FIA v Německu zjistila, že Red Bull začal používat jiné nastavení motoru, při kterém točivý moment neroste lineárně se sešlápnutím plynového pedálu. Technický delegát Jo Bauer měl za to, že tím dochází k porušení pravidel, ale stewardi jeho názor nepotvrdili.

Podle současného znění pravidel se totiž Red Bull proti ničemu neprovinil, i když dělá něco, co FIA nechce, aby týmy dělaly. V Milton Keynes a Viry-Châtillon prostě objevili mezeru v regulích a využili jí.

Podle Autosportu ale FIA rychle připravila upřesnění pravidel, které počínání Red Bullu s nastavením motoru zarazí. Stanoví přesně s přípustnou odchylkou (zřejmě 2 %), jaký průběh musí mít točivý moment ve vztahu k otáčkám motoru. A v platnost má vstoupit ještě před závodním víkendem v Maďarsku.

Pro Red Bull by to neměl být zásadní problém, protože by mu mělo stačit se vrátit k mapám motoru, které používal před Německem. Otázkou zůstává, kolik upraveným nastavením získal. Na jedné straně pomáhalo jezdcům s kontrolou prokluzu kol, na straně druhé zřejmě zvyšovalo množství výfukových plynů, které se pak dají využívat pro zvyšování přítlaku.

Další článek: Hodnocení Mercedesu v poločase: Úspěchy máme, ale ztrácíme půl sekundy

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
11:05 | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
10:59 | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz
10:53 | Další změny převodovky a další penalizace. Albon klesne o pět míst na 15. pozici.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas