FIA chystá nový formát kontrol vozů. Budou mnohem důkladnější

FIA si od letošní sezóny mnohem více posvítí na jednotlivé vozy.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
FIA chystá nový formát kontrol vozů. Budou mnohem důkladnější  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

FIA kontroluje dodržování technických pravidel po celý víkend – zejména pak po skončení závodu. Nově bude po závodě vybrán jeden vůz, který bude podroben hlubší kontrole.

„I když se v tomto šampionátu jedná o nový postup, v jiných světových šampionátech a soutěžích FIA  je běžný,“ uvedla Mezinárodní automobilová federace.

„Za účelem dokončení hlubších technických kontrol vozů v šampionátu vybere na každé akci po závodě technický delegát pravidelně a náhodně jedno auto pro hlubší demontáž, kontroly shody a kontroly softwaru a systémů. Další kontroly mohou být provedeny také na jiném autě konkurenta.“

„Pokud budou zjištěny jakékoli nesrovnalosti, technický delegát zveřejní zprávu a sportovní komisaři nařídí technickému delegátovi, aby přijal vhodná opatření k zajištění jakýchkoli důkazů, které mohou být při těchto technických kontrolách objeveny, včetně zabavení a zapečetění příslušných částí a informací.“

Další článek: Cunoda ve druhém tréninku omezil nadávky. To je dobré, pochvaluje si Japonec zlepšení

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.