FIA chce, aby po třech napomenutích následoval přísnější trest

Mezinárodní automobilová federace by ráda zvýšila důležitost nejlehčího trestu, kterým je podle pravidel napomenutí. Tři napomenutí by měla jezdci vynést ztrátu pěti na startovním roštu.
FIA chce, aby po třech napomenutích následoval přísnější trest

Napomenutí mají v současné době téměř nulový význam. Dostali ho například Hamilton, Button, Webber a Alguersuari po Grand Prix Španělska za to, že nezpomalili pod žlutými vlajkami, když havaroval Heikki Kovalainen.

Podle Adama Coopera ale Sportovní pracovní skupina zpracovala návrh změny pravidel, podle níž by docházelo ke sčítání napomenutí. Jakmile by jejich počet dosáhl tří, jezdec by v následujícím závodě ztratil pět míst na startovním roštu.

Napomenutí ale může jezdec dostat například také za pozdní příchod na tiskovou konferenci, takže návrh obsahuje podmínku, že alespoň dvě napomenutí se musí týkat chování na trati, aby byla udělena penalizace na roštu.

Návrh obdržela Komise F1, která by ho měla schválit a předat Světové radě. Pokud schvalovací proces FIA dokončí, změna by měla začít platit od Grand Prix Velké Británie. Všechna napomenutí udělená do té doby by byla ´smazána´ a všichni jezdci by podle nového pravidla začínali od nuly.

Další článek: Aldo Costa opustil pozici technického ředitele Ferrari

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10