FIA bude v Singapuru testovat kvůli bezpečnosti novou kameru

FIA by měla během tréninku v Singapuru otestovat novou kameru. Jejím úkolem je zvýšení bezpečnosti, takže nové záběry v TV nečekejte.
FIA bude v Singapuru testovat kvůli bezpečnosti novou kameru

Po nedávných nehodách – třeba jako byla ta u Fernanda Alonsa v předsezónních testech – chce FIA od příštího roku nasadit do vozů novou kameru. Jejím úkolem je snímat jezdce během nehody, což má po vyhodnocení sloužit ke zvýšení bezpečnosti.

Hlava jezdce je teoreticky snímána už dnes, ale nemusí to být ze správného úhlu a především jde o rychlost. Nehody se odehrávají ve zlomku vteřiny a rychlost snímání kamer na to nestačí. Nová kamera o velikosti flash disku od firmy Magneti Marelli má snímat rychlosti 400 snímků za sekundu.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Williams: Změny od roku 2017 ano, ale vyšší náklady ne

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.