FIA bude traťové limity hlídat také v Monaku

Jezdci si budou muset dávat pozor na traťové limity také v Monte Carlu.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
FIA bude traťové limity hlídat také v Monaku | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Trať v Monaku je z velké části lemována bariérami, takže pro jezdce je nemožné jet mimo závodní stopu. Existují ale místa, kde se i v Monaku dají porušit traťové limity.

Podle Poznámek ředitele závodu se FIA letos zaměří na slavnou šikanu Nouvelle neboli zatáčku číslo 10. Jedná se o šikanu pod tunelem a také jedno z mála míst, ve kterém se dá v Monaku předjíždět.

Jezdci si musí dávat pozor, aby zatáčku projeli řádně a neopustili trať. V případě tréninku nebo kvalifikace jim hrozí smazání času. V závodě pak už po druhém porušení traťových limitů uvidí jezdec černo-bílou vlajku, která je pomyslnou žlutou kartou při porušení sportovních pravidel.

FIA samozřejmě bude každý incident posuzovat samostatně. Pokud jezdec trať opustil kvůli tomu, že byl vytlačen soupeřem, což se v této zatáčce stává, penalizaci nedostane.

V minulosti FIA sice takto konkrétně traťové limity v Nouvelle nedefinovala, přesto penalizovala jezdce v případě, že v šikaně získali výhodu. Před dvěma lety dostali menší trest Stroll a Magnussen. 

Jezdci si také musí dávat pozor při návratu na trať, pokud se dostanou do únikové zóny za zatáčkami 10 a 11. V takovém případě se nemohou vrátit na trať hned, ale musí počkat, až v daném místě traťový maršál rozsvítí zelené světlo na semaforu.

Další článek: Vettel a Stroll budou mít kolegyni. Aston Martin posílí Jessica Hawkins z W Series

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.