Ferrari: Ztrácíme jen na Mercedes, ale i ten se dá dohnat

Po dalším závodě mimo souboj o nejvyšší pozice Ferrari nepropadá panice. Šéf týmu Stefano Domenicali si je vědom ztráty, ale nepovažuje ji za nepřekonatelnou.
Ferrari: Ztrácíme jen na Mercedes, ale i ten se dá dohnat

Alonso dojel do cíle malajsijského závodu se ztrátou na Hamiltona, která byla téměř stejná jako o dva týdny dříve v Austrálii na Rosberga. Tentokrát však bez pomoci safety caru. Ale pódium bylo znovu mimo dosah, i když podle Domenicaliho jen souhrou nepříznivých okolností.

„Abych byl upřímný, tak si nemyslím, že by ztráta na Red Bull byla tak velká,“ řekl. „Dnes jsme trpěli kvůli skutečnosti, že to s těmito tvrdými pneumatikami bylo v tomto vedru o trakci, nesedly nám na vůz tak, jak jsme chtěli. Myslím, že na Mercedes máme pořád velkou ztrátu, co se týče Red Bullu a ostatních, nejsem si jistý.“

Rozdováděný Magnussen zničil Räikkönenovy šance na poměření se s Alonsem

Rozdováděný Magnussen zničil Räikkönenovy šance na poměření se s Alonsem

„Té skupině (za Red Bullem) jsme víceméně blízko, ale naším cílem je být na špičce. Určitě je to něco, co se neřeší snadno, ale požádal jsem své inženýry, aby se ujistili, že vědí, co mají dělat, a připravili plán na smazání té ztráty, která tu zajím je a je zřejmá.“

Ferrari potřebuje přidat především na straně pohonné jednotky, i když Domenicali připouští, že nechat stranou nemůže tým žádnou oblast vozu.

„Když hovoříme o pohonné jednotce, mohl by to být přísun výkonu, protože je to částečně mechanika, částečně elektronika, to je určitě důležité. Ale na straně auta také chci, aby lidé z aerodynamiky tlačili na lepší efektivitu.“

„Určitě se potřebujeme zlepšit v mnoha oblastech, přísun výkonu, trakce, efektivnost vozu, nastavení, vyvážení... Takže se potřebujeme zlepšit na všech úrovních. S těmito novými pravidly se rozdíly budou zmenšovat velmi rychle.“

Další článek: Nejrychlejší kolo v Malajsii zajel Hamilton, nejrychlejší zastávku měl Alonso

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.