Ferrari zrychlilo auto, ale nikam ho to neposunulo

Průběh závodního víkendu v Maďarsku zaskočil Ferrari, protože navzdory očekávání se ztráta na soupeře nezmenšila.
Ferrari zrychlilo auto, ale nikam ho to neposunulo

"Bohužel jsme nebyli konkurenceschopní v žádných podmínkách, na střední ani měkké směsi. Trpěli jsme nedostatkem výkonnosti, takže jsme z toho důvodu skončili tam, kde jsme skončili, nemá cenu to zakrývat," konstatoval po závodě šéf týmu Stefano Domenicali.

Ferrari mělo v posledních měsících za hlavní cíl zrychlit v kvalifikaci, aby mohlo využít dobrou závodní rychlost. Inženýři na tom usilovně pracovali a dosáhli určitých výsledků, ale konkurence byla ještě lepší, a tak relativní změna nenastala víceméně žádná.

"Takže teď musíme pochopit, co se stalo v kvalifikaci. I když jsme absolutně zlepšili výkonnost, skončili jsme na stejných pozicích. To se stalo poprvé za deset závodů. Nezáleží na tom, jestli máme nové nebo staré pneumatiky, tak to je a musíme rychle pochopit, co se stalo."

"Jsme v polovině sezóny a potřebujeme se zlepšit. Nejdříve tomu musíme porozumět a pak musíme reagovat. To budu od našich inženýrů očekávat."

Na Hungaroringu ale Ferrari nemělo ani závodní rychlost. "Určitě jsme viděli, že se zvětšila ztráta, kterou jsme v prvních závodech měli. Závodní rychlost evidentně nebyla moc dobrá. Alespoň v těchto podmínkách jsme viděli, že nejsme tam, kde bychom chtěli být, v obou případech, na měkké i střední směsi."

Ferrari má podezření, že situací zamíchaly nové pneumatiky. Maranellskému vozu nesedly, zatímco naopak Mercedes byl znovu nahoře. "Nejsem si jistý. Je snadné dělat ve víru událostí závěry, které se ukáží jako nesprávné," varoval Domenicali. "Určitě jsme viděli, že Grand Prix vyhráli v dobré formě. Takže jim tato situace pomohla překonat problém, který byl dřív v sezóně evidentní."

"Říkám to znovu, věděli jsme, že tato situace nemusí být dobrá pro vlastnosti našeho vozu. Ale tak to je a my musíme zareagovat."

Další článek: Maďarsko prodloužilo smlouvu na Grand Prix do roku 2021

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.