Ferrari zřejmě půjde ve své struktuře cestou McLarenu

James Allison odešel z Maranella a nahradil ho motorář Mattia Binotto. Dočasně nebo se jedná o trvalou změnu?
Ferrari zřejmě půjde ve své struktuře cestou McLarenu

Delší dobu se spekulovalo nejen o odchodu Allisona z Ferrari, ale také o nové posile. Nevrátí se však ani Ross Brawn a z nedaleké Faenzy nedorazí ani James Key.

Allisona nahradil Mattia Binotto (narodil se mimochodem ve Švýcarsku, kde také vystudoval), který zná Maranello, umí vést inženýry, ale nemá moc zkušeností z aerodynamiky nebo vývoje šasi. Je to člověk „od motorů“.

Arrivabene chce mít ale technické vedení s více horizontální strukturou a ne to, aby v jejím čele stál jeden člověk. Podobně to má McLaren. V jeho čele stojí několik klíčových postav – Peter Prodromou, Tim Goss a Matt Morris

„On (Binotto) bude pracovat s týmem, aby pomohl zlepšit auto,“ řekl Arrivabene, kterého cituje Motorsport.com. „Půjde o vůz, který bude výsledkem spolupráce mezi všemi skupinami, které jsou zapojeny do projektu.“ Nepůjde tedy už prý o vůz „pana X“.

Změny technické struktury v Maranellu stále pokračují. Arrivabene přitom nechce nebo nevidí potřebu hledat nové lidi mimo vlastní řady.

„Otázka, kterou si kladu, je, proč máme dobré inženýry, ale nedokážeme z nich dostat jejich talent? Můžete mít dobré inženýry, ale pokud tráví čas na méně důležitých pozicích, tak je jasné, že nevyužíváte důležité příležitosti.“

„Není potřeba hledat nové inženýry mimo Maranello. Nehledáme mega talent. Když ho máte, je normální, že celý technický tým poslouchá, co říká. Nemáme tento typ člověka. Pracujeme na nové horizontální struktuře a koordinátorem je Mattia Binotto.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hülkenberg očekává ve zbytku sezóny souboj s Williamsem a McLarenem

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10