Ferrari: Zprávy o smlouvě s Räikkönenem jsou nepodložené

Tým Ferrari popřel, že by se s Kimim Räikkönenem dohodl na sedačce v roce 2014. Maranellští žádné jezdce nehledají.
Ferrari: Zprávy o smlouvě s Räikkönenem jsou nepodložené

Spekulace o zájmu Ferrari o Räikkönena se objevily už kolem Grand Prix Maďarska a Ferrari je ihned popřelo. V posledních dnech se ale znovu dostaly do popředí, protože finský Ilta Sanomat oznámil, že se podle jeho zdrojů Räikkönen už rozhodl pro Scuderii. Italové tedy museli znovu vyvracet.

Mluvčí Ferrari řekl pro BBC, že jsou tyto spekulace "nepodložené. Právě teď se o trh s jezdci moc nezajímáme."

Scuderia se teď soustředí na oživení šancí Fernanda Alonsa v šampionátu. "To je naše priorita. Jezdci pro nás nejsou problém, dokonce ani kdybychom měli vyměnit Felipeho," dodal.

Podle několika zdrojů má Räikkönen u Ferrari stále své zastánce, kteří ho považují za správnou volbu na místo Felipeho Massy. Fin se ale úplně neshodl s prezidentem Montezemolem a jeho návratem by vedení týmu přiznalo, že v roce 2009 chybovalo, když ho vyplatilo, aby předčasně odešel.

Další článek: Chování našich jezdců ve výkonnostní krizi je příkladné, říká McLaren

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.