Ferrari: Zprávy o smlouvě s Räikkönenem jsou nepodložené

Tým Ferrari popřel, že by se s Kimim Räikkönenem dohodl na sedačce v roce 2014. Maranellští žádné jezdce nehledají.
Ferrari: Zprávy o smlouvě s Räikkönenem jsou nepodložené

Spekulace o zájmu Ferrari o Räikkönena se objevily už kolem Grand Prix Maďarska a Ferrari je ihned popřelo. V posledních dnech se ale znovu dostaly do popředí, protože finský Ilta Sanomat oznámil, že se podle jeho zdrojů Räikkönen už rozhodl pro Scuderii. Italové tedy museli znovu vyvracet.

Mluvčí Ferrari řekl pro BBC, že jsou tyto spekulace "nepodložené. Právě teď se o trh s jezdci moc nezajímáme."

Scuderia se teď soustředí na oživení šancí Fernanda Alonsa v šampionátu. "To je naše priorita. Jezdci pro nás nejsou problém, dokonce ani kdybychom měli vyměnit Felipeho," dodal.

Podle několika zdrojů má Räikkönen u Ferrari stále své zastánce, kteří ho považují za správnou volbu na místo Felipeho Massy. Fin se ale úplně neshodl s prezidentem Montezemolem a jeho návratem by vedení týmu přiznalo, že v roce 2009 chybovalo, když ho vyplatilo, aby předčasně odešel.

Diskuze (120) Další článek: Chování našich jezdců ve výkonnostní krizi je příkladné, říká McLaren
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.