Ferrari: Zprávy o smlouvě s Räikkönenem jsou nepodložené

Tým Ferrari popřel, že by se s Kimim Räikkönenem dohodl na sedačce v roce 2014. Maranellští žádné jezdce nehledají.
Ferrari: Zprávy o smlouvě s Räikkönenem jsou nepodložené

Spekulace o zájmu Ferrari o Räikkönena se objevily už kolem Grand Prix Maďarska a Ferrari je ihned popřelo. V posledních dnech se ale znovu dostaly do popředí, protože finský Ilta Sanomat oznámil, že se podle jeho zdrojů Räikkönen už rozhodl pro Scuderii. Italové tedy museli znovu vyvracet.

Mluvčí Ferrari řekl pro BBC, že jsou tyto spekulace "nepodložené. Právě teď se o trh s jezdci moc nezajímáme."

Scuderia se teď soustředí na oživení šancí Fernanda Alonsa v šampionátu. "To je naše priorita. Jezdci pro nás nejsou problém, dokonce ani kdybychom měli vyměnit Felipeho," dodal.

Podle několika zdrojů má Räikkönen u Ferrari stále své zastánce, kteří ho považují za správnou volbu na místo Felipeho Massy. Fin se ale úplně neshodl s prezidentem Montezemolem a jeho návratem by vedení týmu přiznalo, že v roce 2009 chybovalo, když ho vyplatilo, aby předčasně odešel.

Další článek: Chování našich jezdců ve výkonnostní krizi je příkladné, říká McLaren

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10