Ferrari znovu doplatilo na problémy se zahříváním pneumatik

Jedna z největších slabin Ferrari z první poloviny sezóny se v Belgii opět přihlásila o slovo, italský monopost špatně pracoval s tvrdší směsí pneumatik, a proto nemohl bojovat o přední místa.
Ferrari znovu doplatilo na problémy se zahříváním pneumatik

Zahřívání tvrdších směsí pneumatik bylo velkým problémem Ferrari na začátku roku, jakýmsi symbolem se stala Grand Prix Španělska, ve které se Fernando Alonso propadl z prvního místa o kolo zpět.

V Maranellu svůj vůz postupně přepracovali a v posledních závodech se zdálo, že jsou tyto potíže minulostí, ale v Belgii se znovu vrátily. "Je to škoda, protože Fernando podle mě odjel skvělý závod, pořád útočil," řekl po závodě šéf Scuderie Stefano Domenicali. "Určitě nejsme spokojeni s výsledkem a klasifikací, a určitě také nemůžeme být spokojeni se skutečností, že nám pneumatiky nepracovaly ve správném provozním okně, takže jsme neměli rychlost, kterou jsme mít měli."

Podle Domenicaliho zůstává práce s pneumatikami nejdůležitější oblastí vývoje vozu pro rok 2012. I když se v Belgii naskytla otázka, jestli za problémy se zahříváním obutí nestojí návrat ke starší specifikaci zavěšení zadních kolo.

"Upřímně nevím," reagoval Domenicali. "Samozřejmě jsme sem přijeli s tím, že to problém není. Nedokážu říct, jestli to problém byl, protože ten skutečný problém je, že pokud s pneumatikami pracujeme mimo jejich provozní okno, trpíme. To je ten problém. Nesouvisí to jen s tím (zavěšením). Je to spojeno s mnoha faktory a bylo by dobré v tom mít jasno, protože by to znamenalo, že jsme ten problém vyřešili. Abych byl upřímný, tak je to něco, na čem musíme pracovat naplno."

Další článek: Za problémy s pneumatikami si může Red Bull sám, brání se Pirelli