Ferrari získalo ocenění za nejstabilnější pitstopy

Italský tým Ferrari se může již podruhé v řadě pyšnit oceněním za nejstabilnější zastávky v boxech, které uděluje stájím formule 1 SkySports.
Ferrari získalo ocenění za nejstabilnější pitstopy

V Maranellu se letos titul mistra světa opět neslavil, radost si ale zaměstnanci Ferrari mohli užít alespoň z ocenění za nestabilněji prováděné pitstopy, které každoročně uděluje SkySports. Tento úspěch si navíc stáj se vzpínajícím koníkem ve znaku užívá už podruhé v řadě. Mechanikům italského týmu se devadesátkrát podařilo kompletně přezout auto za menší než střední čas délky pitstopů, který měli soupeři.

"Je hodně příjemné, když se vám dostane uznání za vaši práci, a to nejen za rychlost obsluhy vozu, ale i za stálost, což je možná ještě důležitější," raduje se Diego Ioverno, závodní šéfinženýr Ferrari. "Nemá smysl provést jeden pitstop za méně než dvě sekundy, pokud se při dalších deseti nevejdete ani do tří sekund. Uznání si zaslouží ale i zásluhy dalších spolupracovníků týmu."

Z devadesáti zastávek v boxech, které si tým za uplynulou sezonu připsal na své konto, jich jen jedenáct trvalo déle než tři sekundy. Pět z nich navíc doprovázely neobvyklé události – selhání DRS na voze Fernanda Alonsa v Bahrajnu, propíchnutá pneumatika Felipeho Massy v Bahrajnu a Velké Británii a v neposlední řadě při Alonsově třetí zastávce ve Velké ceně Číny tým nepospíchal kvůli tomu, že si byl vědom Španělova velkého náskoku na nejbližšího pronásledovatele.

Třiapadesát pitstopů se mechanikům podařilo provést v čase pod dvě a půl sekundy, rekordu pak dosáhli v Japonsku, kde se jim podařilo odbavit Fernanda Alonsa jen za 1,95 sekundy. Střední délka zastávek v boxech se u maranellských vyšplhala na 2,44 sekundy u Alonsa a 2,49 u Massy.

Další článek: Ferrari neočekává velké rozdíly ve výkonnosti nových motorů

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10