Ferrari závodí v továrně, na trati se soustředí na omezování škod

Do Bahrajnu přijíždí Ferrari s nezměněným vozem, proto očekává další obtížný víkend. Nejdůležitější je pro něj vývoj v továrně, jehož výsledky nasadí až po návratu do Evropy.
Ferrari závodí v továrně, na trati se soustředí na omezování škod

Ferrari získalo v Číně dva body za deváté místo Fernanda Alonsa, a i když je přesvědčené, že měl vůz výkonnost na lepší výsledek, před Bahrajnem u něj optimismus nevládne.

"Dobře vím, že na Šakiru můžeme očekávat další těžký víkend, což je přirozené, částečně kvůli vlastnostem tratě, ale také kvůli tomu, že auto bude stejné jako v Šanghaji," řekl Fernando Alonso. "Mně a Scuderii se v Bahrajnu historicky dařilo, tým má čtyři vítězství a já tři, to poslední pochází z mého prvního závodu pro Vzpínajícího se koně."

"Ale minulost v tomto sportu nic neznamená a tento víkend pro nás bude o omezování škod. Šampionát je velmi otevřený a o vítězství může bojovat hodně týmů, ale pokud chceme být na konci nejlepší, potřebujeme udělat skok vpřed, abychom byli konkurenceschopnější."

Ferrari připomnělo, že má teď Alonso 37 bodů, což je stejný počet jako po prvních třech závodech sezóny 2010, ve které bojoval o mistrovský titul až do úplného konce. "To musí být stimulem pro další zrychlení vývoje našeho vozu," komentoval šéf týmu Stefano Domenicali.

"Skutečný závod v těchto týdnech probíhá v Maranellu, kde se všichni velmi snaží najít další setiny sekundy ve výkonnosti v každé oblasti. V Mugellu (v testech) budeme mít pár nových věcí, ale nasazení nejnovějších úprav si necháme až na poslední den před Grand Prix Španělska. Jsem si jistý, že naši soupeři udělají to samé, takže to bude o tom, jestli jsme šikovnější a jestli dokážeme odvést lepší práci."

Další článek: Ve formuli 1 začíná být pořádné horko