Ferrari zatím neví, proč se Massovo přední křídlo tolik ohýbalo

Po závodě v Indii musí Ferrari prošetřit, proč měl Felipe Massa problémy s předním přítlačným křídlem a Fernando Alonso nikoliv.
Ferrari zatím neví, proč se Massovo přední křídlo tolik ohýbalo

Ferrari testovalo nové křídlo už v Koreji, ale Felipe Massa dostal novinku až v Indii. Na jeho voze se ale v jistých chvílích velmi ohýbalo a vibrovalo už v trénincích.

Situace se opakovala v závodě a tým mu přední křídlo raději vyměnil během zastávky v boxech. "Bylo zřejmě, že se to křídlo chovalo v jistých chvílích zvláštně," přiznal šéf týmu Stefano Domenicali. "Ne pořád, ale bylo to zřejmé."

"Musíme doma analyzovat data a zjistit, co je to za problém. I když bych neřekl, že je to problém, ale zvláštní chování, protože šlo o to konkrétní křídlo."

Podle Domenicaliho měl Massa úplně stejné přední křídlo jako Alonso, proto je zvláštní, že problémy působilo jen na jednom voze.

Podle názorů v paddocku se Ferrari snaží postavit přední křídlo podle Red Bullu, ale zatím se mu nepodařilo vyladit všechny aspekty řízené flexibility.

Diskuze (106) Další článek: Komise F1 bude jednat o zákaznických vozech, názory se různí
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00