Ferrari zatím nepředvedlo svůj potenciál

Podle Sebastiana Vettela má italský tým prostor pro zlepšení a věří, že ho dosáhne. Těsné rozestupy jsou povzbuzující.
Ferrari zatím nepředvedlo svůj potenciál

Sebastian Vettel (5./5.)

Čtyřnásobný světový šampion obsadil v obou volných trénincích páté místo, hned za týmovým kolegou Kimim Räikkönenem. Německý pilot se podle očekávání příliš nepouštěl do zhodnocení sil jednotlivých týmů.

„Snažili jsme se trochu upravit vyvážení vozu, nebylo mi to moc pohodlné. Myslím, že máme ještě dost prostoru pro zlepšení. Netrápí mě to, vím, že když všechno klapne, můžeme být v lepší formě. Vypadá to, že rozestupy jsou těsné. To jsou dobré zprávy. Zítra bychom z toho mohli něco vytěžit.

Je těžké odhadnout, zda bychom zítra mohli bojovat o pole position. Po několika odjetých závodech máte v pátek představu, o kolik se v sobotu musíte zlepšit, abyste mohli bojovat o vítězství. Letos je ale všechno nové, musíme si počkat.

Haas už v Barceloně zanechal dobrý dojem. Dneska vypadal silně minimálně v jízdě na jedno kolo, ale uvidíme. Melbourne je zrádná trať. Pokud se necítíte na 100 %, můžete hodně ztratit. Pokud ale máte sebevědomí, můžete na tom vydělat. Proto bych neodepisoval ani McLaren.

Moc toho nenatestovali, tak je těžké odhadnout, jak na tom budou. Pokud to bude těsné, bude to pozitivní pro všechny,“ řekl Vettel.

Třicetiletý pilot naznačil, proč svůj letošní vůz pojmenoval Loria. Prý by bylo fajn, kdyby na konci ročníku mohl před jméno přidat jedno písmenko.

Kimi Räikkönen (4./4.)

Icemana ve druhém tréninku na okamžik polil ledový pot. Šlo o situaci, kdy málem došlo ke kolizi mezi ním a krajanem Valtterim Bottasem.

„Nic jsem neviděl, to je ten problém. Věděl jsem, že tam někde je, ale ne, kde přesně. Tým se mi to samozřejmě snažil říct, ale dost pozdě. Viděl jsem kouř a bylo mi jasné, že tam někde je, ale nebylo mi jasné, kde. Proto jsem se bál hnout z místa. Jistě, nebylo to pro něj příjemné, ale nemohl jsem uhnout, neviděl jsem ho.

Trénink nebyl špatný, ale máme na víc. Zkoušeli jsme pár věcí a snažili se zlepšit. Je to jiné než v zimním testování, ale taky jsme na zcela odlišném okruhu. Byl to takový normální pátek,“ nechal se slyšet Räikkönen.

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Ricciardo dostane v domácím závodě penalizaci

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.