Ferrari zatím nedořešilo výfuky, ale už připravuje další novinky

Ve Španělsku se Ferrari podařilo dosáhnout zlepšení, i když je velmi obtížné ho přesně vyčíslit. A to navzdory skutečnosti, že ne všechny úpravy fungovaly podle očekávání.
Ferrari zatím nedořešilo výfuky, ale už připravuje další novinky

Fernando Alonso vybojoval v domácím závodě druhé místo a neměl daleko k vítězství. Vděčí za to mimo jiné vývoji vozu. "Tým vyvinul velké úsilí, aby dostal do Barcelony všechny díly, a myslím, že většina z nich fungovala podle očekávání," zhodnotil technický šéf Scuderie Pat Fry.

"Ale je tu ještě pár věcí, kterými se pořád zabýváme a u kterých zjišťujeme, jestli fungují na správné úrovni. Ale všechny díly zlepšily výkonnost, jen některé méně, než jsme očekávali."

Vývoj v Maranellu pochopitelně pokračuje plným tempem. Inženýrům se zatím nepodařilo najít definitivní odpovědi například v oblasti řešení výfuků, která je trápí od zimních testů.

"V Monaku budeme mít pár menších úprav, které zvýší přítlak vozu, ale zajímavé bude, jak jednotlivé vozy budou využívat pneumatiky," pokračoval Fry. "Budeme neustále vylepšovat, stejně jako všichni ostatní."

"V Kanadě budeme mít jiné přední a zadní křídlo, je tam zapotřebí trochu jiná úroveň přítlaku. A pak také pracujeme na systému výfuků. Budeme testovat různé jeho verze."

"Na začátku roku jsme se hodně naučili o problémech, které nám (výfuky) přinášely, a v Mugellu jsme se na ně znovu podívali. Dobře jim rozumíme, ale co se týče výkonu... Snažíme se to na vůz nasadit co nejrychleji. Novinky budeme nasazovat po celou dobu až do konce sezóny."

Další článek: V Monaku se bude dařit Lotusu, předpovídá Pirelli