Ferrari zatím nedokázalo vyřešit problémy s předním křídlem na Massově voze

Ještě pár hodin před kvalifikací na Velkou cenu Abú Zabí Ferrari přiznává, že prozatím nedokázalo vyřešit problémy s předním přítlačným křídlem na voze Felipeho Massy.
Ferrari zatím nedokázalo vyřešit problémy s předním křídlem na Massově voze

Během Velké ceny Indie měl jezdec Ferrari Felipe Massa problémy při jízdě ve vysokých rychlostech. Jeho přední přítlačné křídlo se totiž ve vysokorychlostních zatáčkách vždycky rozklepalo a bylo tak o dost obtížnější udržet auto ve správné stopě.

Po závodě tým křídlo pečlivě zkontroloval a našel menší závadu, která byla pravděpodobně způsobena už při samotné výrobě. Jaképak ale nastalo pro stáj z Maranella překvapení, když během tréninků na Velkou cenu Abú Zabí Massa ohlásil stejný problém.

Šéf týmu Stefano Domenicali přiznává, že tým absolutně netuší, co toto rozkmitávání předního křídla způsobuje. "Pravdou je, že jsme našli chybu v konstrukci křídla, ale podle všeho se zdá, že je tam stále nějaký problém. Zdá se, že jsme tu záležitost ještě nevyřešili."

"Mám inženýry, kteří mají mnohem více zkušeností než já, a oni vědí, že křídlo je ovlivňováno mnoha věcmi. Záleží na nastavení auta, na tlaku v pneumatikách atd. Možná je to kombinace všech těchto prvků. Naši inženýři tomu musí porozumět a reagovat, protože tohle není věc, kterou vidíme rádi," dodává Domenicali.

Další článek: Frank by neměl váhat a s Kimim podepsat, je přesvědčen šéf McLarenu

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00