Ferrari zase podcenilo první část kvalifikace, Massa ale míří vzhůru

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.
Klepněte pro větší obrázekPřestože si Kimi Räikkönen včera pochvaloval, že Ferrari dohnalo ztrátu na nejlepší týmy, uvízl dnes v kvalifikaci až na šestnáctém místě. Jeho tým na konci první části naznal, že už není potřeba posílat Räikkönena k poslednímu rychlému kolu.

„Myslel jsem, že projdeme. Asi to bylo trochu natěsno, ale nechtěli jsme zbytečně plýtvat kola,“ vysvětlil Räikkönen.

Zároveň přiznal, že za špatné rozhodnutí nese svůj díl viny. „Dvakrát se mi do toho nechtělo. Věděl jsem, že to kolo nebylo moc dobré, ale pořád jsem si myslel, že bychom měli projít. Byla to hloupá chyba,“ připustil. „Ať mě za to novináři klidně obviňují, když chtějí, mě je to jedno. Už to nemůžeme vzít zpátky,“ dodal.

Je to letos už podruhé, kdy se Ferrari podařila tak školácká hrubka. V Malajsii dopadl podobně Felipe Massa. „Jsem o to víc zklamaný, že jsme tu mnohem silnější než před tím. Měli bychom šanci bojovat o dobré místo,“ litoval Räikkönen. „Zítra se musíme snažit, co nejvíc to půjde.“

Na okruhu Catalunya to ale bude mít těžké. „Jasně, nedá se tu moc snadno předjíždět. Všechno to záleží na tom, co se stane na startu a jak budou vypadat první kola,“ řekl. „Uděláme, co budeme moci, snad získáme nějaké body.“

I přes nedopatření v kvalifikaci Räikkönen věří, že jde Ferrari správným směrem a brzy se úplně dotáhne na úroveň nejrychlejších týmů. „Pořád trochu zaostáváme, ale i tak jsme mnohem silnější, než jsme byli před tím,“ poznamenal. „Nevím, jestli to bude zrovna zítra, ale v dalších závodech budeme už určitě schopní bojovat o vítězství a pódia.“

Räikkönenovým slovům dodává na důvěryhodnosti dnešní čtvrté místo jeho týmového kolegy Felipeho Massy.

„Ukázali jsme, že se naše auto zlepšilo a že jsme teď mnohem víc konkurenceschopní,“ řekl k tomu sám Massa. „Cítím se za volantem mnohem pohodlněji. Auto je stabilnější a neklouže tak moc, jak se to stávalo před tím,“ popsal.

„Jsem rád, že jsem zpátky vepředu. Každý ve Scuderii si za to zaslouží uznání. V posledních týdnech pracovali dnem i nocí, aby vyrobili takovou spoustu nových dílů a tak rychle,“ ocenil. „Ještě nás čeká dlouhá cesta, ale jdeme správným směrem.“

Massa zároveň potvrdil, na co už upozorňovali jezdci Brawnu. Startuje sice až za nimi, v autě má ale KERS. A ten zvlášť na startu není radno podceňovat. „Zítra bych chtěl bojovat o stupně vítězů. KERS mi může být na startu velice užitečný k tomu, abych se posunul o nějaká místa dopředu,“ plánuje Massa.
Diskuze (68) Další článek: Button málem nestihl finálové kolo
18:21 | Podle Auto Motor und Sport je závod v Miami v příštím roce nepravděpodobný. Kalendář by tak obsahoval jen 20 závodů.
16:03 | Daniel Ricciardo potvrdil, že ho v Německu pravděpodobně čekají penalizace (via AMuS)
16:03 | Vettel: Mám rád Kimiho, ale tohle rozhodnutí není v mých rukou. Charles bude mít skvělou kariéru, ale nemusí spěchat, je mladý.
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10