Ferrari zahraje na národní notu, nové auto ponese označení F150

Scuderia Ferrari je jednou z vlajkových lodí Itálie, což se odrazilo i v označení letošního monopostu, který připomene jednu významnou historickou událost.
Ferrari zahraje na národní notu, nové auto ponese označení F150

Letos uplyne 150 let od sjednocení Itálie a Ferrari se rozhodlo, že tuto významnou skutečnost připomene, respektive bude připomínat po celý rok svým autem. Letošní monopost Ferrari tak ponese označení F150, přičemž italská trikolora má na něm zaujmout významnější místo než obvykle.

"Ferrari je výrazem italské dokonalosti, talentu a kreativity," řekl prezident italské značky Luca di Montezemolo. "Všichni muži a ženy, kteří vkládají tolik úsilí a vášně do své práce v Maranellu, sdílí hrdost a zodpovědnost při reprezentování naší země ve světě. A v tomto duchu jsme se rozhodli věnovat tento vůz události, která je tak důležitá pro celou Itálii."

Krok Ferrari ocenil také italský prezident Giorgio Napolitano. Monopost F150 představí Scuderia 28. ledna.

Další článek: Schumacher občas trpí v simulátoru nevolností, ale jeho přípravy to neovlivní

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.