Ferrari žádá po Massovi zlepšení, potřebuje body do šampionátu týmů

Tlak na Felipeho Massu roste, v Maranellu si všímají jeho zhoršující se formy a chtějí změnu. Naopak Fernanda Alonsa Ferrari chválí.
Ferrari žádá po Massovi zlepšení, potřebuje body do šampionátu týmů

Massa dostal od Ferrari varování už před začátkem letošní sezóny, že mu prodloužení smlouvy zajistí jen zlepšení ve srovnání s předchozím rokem. To se ale zatím nedostavilo a v prvních pěti závodech nastal opak.

"Co se týče analýzy výkonnosti jezdců Scuderie, Fernando si vždy držel velmi vysokou úroveň (letos 61 bodů, v roce 2010 po pěti závodech 67 bodů a druhé místo, v roce 2011 51 bodů a páté místo), zatímco Felipův úpadek byl zřejmý. Brazilec měl před dvěma roky 49 bodů (po pěti závodech), loni 24 a letos zatím jen 2," uvedlo Ferrari ve svém hodnocení.

"V Montmelu měl Felipe velkou smůlu, v závodě i kvalifikaci, ale všichni, a on ze všech nejvíc, očekávají, že přidá hned v monacké Grand Prix, což je jeho druhý domácí závod, protože bydlí jen pár set metrů od míst, které se příští neděli změní na paddock šestého klání šampionátu 2012."

Massovy výkony přiživují spekulace o jeho výměně a seznam jeho potenciálních náhradníků se neustále zvětšuje. V Barceloně se v tomto ohledu nejvíce hovořilo o Adrianu Sutilovi.

"Očekáváme, že Felipe po smolném víkendu zareaguje a zabojuje hned v Monaku," řekl šéf týmu Stefano Domenicali. "Potřebujeme jeho body, abychom mohli bojovat také o šampionát konstruktérů."

Další článek: Hasiči byli slušně řečeno neschopní, říká k požáru u Williamsu Fernley