Ferrari začne sezónu 2011 bez týmové jedničky

Ani Ferrari nehodlá využít možnost otevřeně stanovit hierarchii jezdců v týmu. Příští rok chce dát Fernandovi Alonsovi a Felipemu Massovi stejnou šanci uspět.
Ferrari začne sezónu 2011 bez týmové jedničky

"Pokud bych si myslel, že jeden z mých jezdců nemá na vítězství v šampionátu, vyměnil bych ho," řekl prezident Ferrari Luca di Montezemolo. "Chci dva jezdce, kteří dokáží vítězit. Nechci mít jednoho jezdce, který bude od prvního závodu frustrovaný, protože by věděl, že má horší možnosti. Navíc závody jsou nepředvídatelné."

Montezemolo ovšem připustil, že se Ferrari může znovu soustředit na jednoho pilota, pokud by ten druhý neměl dobrou šanci vyhrát titul. "Je důležité, aby oba jezdci měli jasno v případech, kdy to bude nutné. V druhé polovině sezóny budeme samozřejmě otevření, ale v té první je nejlepším zájmem týmu dát oběma jezdcům tu nejlepší příležitost."

"V prvním závodě je (aplikace týmových příkazů) to absurdní, i v třetím. V Hockenheimu to ale bylo jasné, víc než dřív, protože Felipe nebyl tak rychlý." Na závěr prezident Ferrari přiznal, že v Rakousku 2002 nebyla výměna pozic mezi Barrichellem a Schumacherem správná. "Podle mě to byla chyba, protože bylo příliš brzy v sezóně. Ale takový byl náš týmový duch, vyhráváme a prohráváme společně."

Diskuze (138) Další článek: Čtenářská anketa F1sports má své vítěze
12:27 | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.
13. srpna | Stále více se objevují spekulace, že Kimi Räikkönen zůstane u Ferrari.