Ferrari začíná tušit, v čem tkví jeho problémy

Vozy Ferrari 150° Italia se v závodech chovají jinak než v předsezonních testech a při simulacích v aerodynamickém tunelu. Ačkoliv jejich problémy dosud nejsou vyřešeny, u Ferrari již tuší, co je zřejmě způsobuje.
Ferrari začíná tušit, v čem tkví jeho problémy

Pozorný divák si mohl povšimnout, že v pátečních trénincích v Číně Ferrari zkoušelo pomocí speciálního předního křídla a reflexního barviva zjistit, v čem vlastně spočívají potíže, které sráží jeho výkonnost pod představovanou úroveň.

Ukazuje se, že viníkem mohou být pneumatiky Pirelli, respektive jejich miniatury využívané ve větrném tunelu. Zmenšené pneumatiky poskytují jen zkreslená data v menším měřítku. To způsobuje, že v reálu dochází k negativní interakci mezi točícími se koly a tokem vzduchu kolem předního křídla a jeho bočnic.

"Některé komponenty neposkytují žádaný výkon. Hledáme tudíž souvislosti mezi daty sebranými na trati a v aerodynamickém tunelu. Vůz formule 1 je velmi komplexní aerodynamický stroj. Při jízdě se mohou generovat větrné víry, které se navzájem negativně ovlivňují," řekl Aldo Costa, technický ředitel Ferrari.

"Musíme se dotáhnout na naše soupeře, nemůžeme si dovolit ztrácet čas. Ostatní také nebudou sedět se založenýma rukama. Musíme se zlepšit ve všech oblastech. Cítím, že všichni velmi touží dostat se zpátky nahoru," prohlásil Fernando Alonso, který je v průběžném pořadí letošní sezony na pátém místě.

Další článek: Pirelli chystá barevnější pneumatiky

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00