Ferrari Wroom vyvrcholil motokárovým závodem na ledě

V tradičním ledovém klání zvítězil Fernando Alonso. Podařilo se mu ovládnout obě jízdy, přičemž v obou případech musel stahovat ztrátu z poslední pozice.
Ferrari Wroom vyvrcholil motokárovým závodem na ledě

Ukočírovat mrštná vozítka na mokré vozovce je samo o sobě kumšt, ještě drsnější zážitek je ale ovládat motokáru na ledu. V Madonně di Campiglio vyvrcholila každoroční akce Ferrari a Ducati zvaná Wroom. Závodníci dvoustopých i jednostopých monster přesedlali na motokáry a poměřili své síly. První pozice v obou závodech patřila stejnému muži, a to Fernandu Alonsovi.

Do prvního závodu vystartoval vedle Felipeho Massy, záhy se ale týmoví kolegové dostali do kolize a Alonso musel na první pozici vyšplhat z posledního místa. Zvítězil i ve druhém závodě, de facto rovněž z chvostu, jelikož startovní pozice ve druhé jízdě byly v obráceném pořadí výsledků prvního závodu. Druhý dojel Massa, třetí jubilant Giancarlo Fisichella, čtvrtý pak motocyklista Andrea Dovizioso. 

Ještě před motokárovými taškařicemi jezdci naskočili na lyže a zkoušeli, kdo z nich bude nejrychlejší na svahu. Poměrně nepřekvapivě si první místo vyjel Fisichella.

Prohlédněte si ledové hrátky mužů v rudém v naší fotogalerii.

Další článek: Wrooom - závody na ledě a sněhu

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.